פירות לכלבים - מה מותר ומה אסור?

  • מספר צפיות צפיות: 66324
  • מספר תגובות תיעוד פידבקים: 0
  • זמן קריאה משוער משך קריאה:טרם פעיל
  • פורסם בתאריך

חלקנו מכירים את המבט הסקרן של כלבינו כאשר אנו אוכלים, תוהה הוא מה הטעם של המזון אותו אנו לועסים בהנאה כה רבה. רוב המזון שאנו אוכלים לא בריא לחברנו הטוב ביותר ולכן נמנע מלספק לו ואף לא טעימה קטנה, אבל מה לגבי פירות? במאמר הבא נשפוך קצת אור על הנושא.

בני האדם אוהבים פירות וידוע כי רבים מהם חשובים לבריאותו של האדם, אך האם ידעתם שחלקם אף מועילים לכלביכם? הפירות מסייעים רבות בתהליכי העיכול, חיזוק מערכת החיסון, שיפור הראייה ואף לשיפור מצב העור והפרווה. למעשה, כפי שכבר ניתן להבין, מומלץ לשתף ולחשוף את הפירות לכלביכם כחטיפים בריאים, אם כי לא על בסיס קבוע.

אם בחרנו לחשוף את כלבינו לפירות, יש להאכיל בכמויות קטנות בלבד וזאת בכדי לאשש כי הכלב לא סובל מאלרגיה לפירות, במידה וסימנים לאלרגיה מופיעים יש להיוועץ עם וטרינר בהקדם האפשרי.

אז מה מותר ומה אסור?, לפניכם הרשימה:

מותר:

אבטיח

אבטיח:

פרי מתוק זה הוא בחירה מעולה לשתף עם כלביכם! האבטיח עשיר בויטמין A וויטמין C, מגנזיום ואשלגן. כמו כן, הוא דל בקלוריות ועשיר בנוזלים. אין להאכיל בזרעים או בקליפה.

אוכמניות

אוכמניות:

האוכמניות עשירות בנוגדני חמצון ואהובים בקרב הכלבים, ניתן להאכיל מעט ואף לשלב במתכון לחטיפי הכלבים.

קוקוס

קוקוס

ניתן להאכיל את הכלב ב"בשר" הקוקוס אם כי יש לתת בכמויות קטנות כחטיף.

תפוז

תפוז:

טעם פירות ההדר איננו המועדף על כלבים אך התפוז נחשב לפרי שמותר להאכיל את הכלב, הוא מהווה מקור מצוין לויטמין C.

חמוציות

חמוציות:

חמוציות, המכילות ויטמין C, מנגן וסיבים תזונתיים, מסייעות בלחימה בזיהום בדרכי השתן. רוב הכלבים לא אוהבים אותם טריים (חמוצים מדי), אך כשאלה מבושלים הם סיפור אחר! יש לבשל אותם עם מים, ללא כל הוספה של סוכר, מעט מהתוצר ניתן לשלב עם ארוחות הערב של כלביכם.

בננה

בננה:

הבננה אשר גדושה באשלגן, היא פרי מתוק שכלבים רבים נוטים לאהוב. ניתן להגיש טרי או כחלק מחטיף אפוי לכלבים. גודל המנה של בננה טרייה לא אמור לעלות על 2 ס"מ, אין להאכיל בקליפת הבננה.

תפוחים

תפוחים:

פלחי תפוחים מהווים חטיף קראנצ'י לכלב. התפוח הוא מקור לוויטמין A, C, וסיבים תזונתיים. התפוח וקליפתו מלאים בתרכובות ביואקטיביות (תרכובת אשר נחשבת למועילה לבריאות) עם זאת, זרעיו מכילים ציאניד ולכן אין לאפשר לכלב לאכול את "ליבת" התפוח. הימצאותם בגופו של הכלב בכמויות קטנות לא מהוות סכנה אך הצטברותם עשויה להסב נזק בריאותי.

קיווי

קיווי:

הקיווי המתוק חמצמץ לא אהוב על כל הכלבים אך איננו מסוכן, הוא מכיל סיבים תזונתיים, אשלגן והרבה מאוד ויטמין C.

אפרסק

אפרסק:

האפרסק מהווה מקור נהדר לסיבים תזונתיים, אשלגן, נחושת, חומצה פולית, זרחן, פקטין וויטמינים A,  C, E , B1 , B2 ,B3 . מומלץ לתת חתיכה ריבועית קטנה כחטיף.

תותים

תותים

התותים המתוקים מכילים סיבים תזונתיים, אשלגן, מגנזיום, יוד, חומצה פולית, אומגה 3, ויטמין C, ויטמין K, ויטמין B1 ו-B6. יש להגיש ללא הגבעול והעלים.

אסור:

אבוקדו

אבוקדו:

אבוקדו עשוי לגרום לקלקול קיבה ומעיים (המלווה בהקאות ושלשולים). האשם הוא הפרסין, אלמנט רעיל לכלבים הנמצא בפרי האבוקדו, ובעלי ובקליפות עץ האבוקדו.

ענבים וצימוקים

ענבים וצימוקים:

הענבים (ואף גרוע יותר, הצימוקים) מסוכנים לכלב, אפילו כמות קטנה מהם עשויה לשלוח את כלביכם לווטרינר. ההשלכות של אכילת ענבים נוראיות - יותר מדי ענבים או צימוקים עשויים לגרום למוות של הכלב.

תאנה

תאנה:

התאנה עשויה לגרום לתגובות אלרגיות בקרב כלבים מסוימים.

במידה ונמצאה טעות במאמר, אנא עדכן אותנו בהקדם דרך טופס יצירת קשר (ראה צור קשר או לחץ כאן).

נוצה אודות המחבר

תגובות למאמר

הגב למאמר: